Register to Top Military Sites - Rank your site now

 

Pvt. Murphy's Law

Pvt. Murphy's Law

Army Cartoons by retired MSG Mark Baker. Pvt. Murphy is published weeky in the Army Times newspaper.

             Info
Username: mvbaker1985
URL: http://pvtmurphy.com
Category: General General
Join date : 2009-12-23

 Average Rating: 4 / 5
Number of Ratings: 27

4/5

Reviews
2009-12-28 21:20:32
Outstanding! Fantastic work! MSG Baker truly captures Army life in a non-insulting non-stereotypical fashion. These are the best military cartoons I’ve ever seen.

2010-02-28 15:51:21
The very best

Rate and Review This Site

Similar Sites

Eva Depolama - Güvenli Adresiniz - Depolamadaki güvenli eviniz. Eva depolama ile ev ve ofis eşyalarınızı güvenli şekilde, en uygun fiyatlarla depolayabilir, tüm Türkiye'ye sunduğumuz en uygun, en kaliteli hizmetlerimizden tek bir telefonla faydalanabilirsiniz.

Ataşehir Evden Eve Nakliyat - Ataşehir Nakliyat Firmaları - Firmamız Ataşehir evden eve nakliyat ve ofis taşımacılığı konusunda 18 yılın verdiği tecrübe ile profesyonel hizmetini sunmaktadır. Ataşehir Nakliyat Firmamız; Taşıma işlemini gerçekleştirecek personelleri kendi bünyesinde (sigortalı

Soviet Air Force ant soviet pilots in the IIWW - Soviet Air Force ant soviet pilots in the IIWW. Soviet miilitary uniform, Soviet ases of WWII, interviews, war planes, war photos. Soviet ases in Corea.

bizim mekan - bizim mekan odalarinda dilediginiz gibi hoş vakit geçirmeniz mümkündür. Hiç bir zaman sıkılmazsınız. bizim mekan odalarinda dilediginiz gibi hoş vakit geçirmeniz mümkündür. Hiç bir zaman sıkılmazsınız.

World War II Social Place - Global Socialplace WW2live is the online community you have been waiting for to share and find everything that interests you about World War 2. Global Socialplace WW2live works as a manual content aggregator with the aim of providing quality material that